Jak wybrać fotelik dla dziecka?

Jak wybrać fotelik dla dziecka?Indywidualny dobór fotelika jest bardzo ważny, ponieważ różne modele mają różną konstrukcję i cechy charakterystyczne. Podobnie dzieci w tym samym wieku różnią się często znacznie wagą i wzrostem. Również osiągnięcie przez foteliki Lionelo czy np. Kinderkraft, wyśmienitych ocen w testach, nie daje pewności, czy dany fotelik będzie pasował do konkretnego samochodu, czy dziecka.

fotelik niebieski


Na co zwrócić uwagę kupując fotelik dla malucha?
Najważniejsza jest stabilność fotelika w samochodzie. Po zamontowaniu nie może on się ruszać i mieć luzów. Bardzo ważne znaczenie dla bezpieczeństwa dziecka podczas jazdy ma kąt fotelika i pozycja małego pasażera w samochodzie. Fotelik musi mieć możliwość regulacji pasów, tak, by wraz z upływem czasu można go było zawsze idealnie do dziecka dopasować.
Wybierając fotelik samochodowy warto zwrócić uwagę na wyniki testów, także zderzeniowych, by mieć pewność, że w sytuacji niebezpiecznej, spełni on swoją funkcję. Nie jest zalecane kupowanie fotelika używanego, np. z internetu, gdy nie ma pewności co do tego, jak był używany, jak o niego dbano i czy brał już udział w wypadku, czy kolizji. Niewidoczne na zewnątrz mikropęknięcia mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo dziecka.

Jak należy przypiąć dziecko w foteliku?
Wśród profesjonalistów króluje zdanie, że dziecko należy tak mocno przypiąć pasami, jak mocno się je kocha. Zostawienie zbyt dużo luzu pod pasami może spowodować wysunięcie dziecka podczas wypadku lub ich rozerwanie pod wpływem sił działających przy zderzeniu. Zimą najlepiej jest zapiąć pasy tak, by znajdowały się dobrze przyciągnięte pod kurtką dziecka, postępując zgodnie z instrukcja obsługi fotelika.

callmail
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl